zavolejte nám +420 734-757-975
nebo Klikněte zde odešlete zprávu

Váš košík je prázdný!
Doprava nad 4000 Kč zdarma
Doživotní záruka
14 denní garance vrácení peněz

» » » Sluneční filtr Levenhuk pro čočkové teleskopy 130 mm

Sluneční filtr Levenhuk pro čočkové teleskopy 130 mm

Levenhuk
Sluneční filtr přes celou účinnou optickou plochu objektivu, určený k bezpečnému pozorování Slunce: 116/129/166 mm
  • Kód: 68244
  • Záruka: 2 roky
  • Hmotnost: 0,22 kg.
  • Rozměry balení (d x š x v): 4,5×19,5×19 cm.
  Vzrušující pozorování Slunce se slunečním filtrem Levenhuk pro zrcadlové teleskopy o průměru 130 mm! Tento filtr vám pomůže dozvědět se o všech aspektech sluneční aktivity a pozorovat fakulová pole, sluneční skvrny i granulaci ve sluneční fotosféře.... číst dále

Vzrušující pozorování Slunce se slunečním filtrem Levenhuk pro zrcadlové teleskopy o průměru 130 mm! Tento filtr vám pomůže dozvědět se o všech aspektech sluneční aktivity a pozorovat fakulová pole, sluneční skvrny i granulaci ve sluneční fotosféře.

Sluneční filtr Levenhuk pro zrcadlové teleskopy o průměru 130 mm se vyrábí ze speciální fólie Planetarium AstroSolar Visual. Tato fólie odstíní 99,999 % slunečního světla. Zcela eliminuje veškeré škodlivé záření, díky čemuž umožňuje bezpečné pozorování Slunce. Fólie Baader Planetarium má hladký povrch bez bublinek nebo jiných vad, proto tento filtr vytváří ostrý a čistý obraz. Fólie má kvalitu skleněného filtru a nabízí vynikající vykreslení barev. Při použití tohoto filtru bude mít Slunce neutrální bílou barvu.

Jak si správně vybrat sluneční filtr k teleskopu

Při výběru slunečního filtru musíte vzít v úvahu více parametrů než jen optickou konstrukci a aperturu svého teleskopu. Filtr totiž musí nejen zcela zakrývat čočku objektivu, ale zároveň musí jít dobře nasadit na tubus teleskopu. Při pozorování doporučujeme navíc filtr k optickému tubusu připevnit lepicí páskou, aby nedošlo k jeho náhodnému sklouznutí.

Hlavním kritériem pro volbu správného slunečního filtru je poměr průměru tubusu teleskopu/rosnice k vnitřnímu průměru filtru (má-li být filtr nasazen přes vnější obvod tubusu), nebo k jeho vnějšímu průměru (má-li být filtr usazen uvnitř tubusu). Před nákupem tohoto filtru změřte příslušný průměr tubusu svého teleskopu a zkontrolujte, zda odpovídá hodnotám uvedeným v tabulce specifikací.

Specifikace
Optická hustota 5,0
Apertura filtru (průměr fólie), mm 116
Vnitřní průměr, mm 129
Vnější průměr, mm 166
Použití Výrobek pro obecné použití.
Mohou jej používat i děti starší 3 let.

VÝSTRAHA! Nikdy – ani na okamžik - se přes teleskop nebo pointační dalekohled (hledáček) nedívejte přímo do slunce, aniž byste použili odborně vyrobený solární fltr, který bude zcela překrývat objektiv přístroje. Nedodržením tohoto pokynu se vystavujete nebezpečí trvalého poškození zraku.

Pridat dotaz a komentar k Sluneční filtr Levenhuk pro čočkové teleskopy 130 mm:

Zadejte prosím své "Jméno"

Zadejte prosím své "E-mailová adresa"

Zadejte prosím své "Váš dotaz/komentář"