zavolejte nám +420 737-004-919
nebo Klikněte zde odešlete zprávu

Váš košík je prázdný!
Doprava nad 3000 Kč zdarma
Doživotní záruka
14 denní garance vrácení peněz

» » » Sluneční filtr Levenhuk pro čočkové teleskopy 130 mm

Sluneční filtr Levenhuk pro čočkové teleskopy 130 mm

Levenhuk
Sluneční filtr přes celou účinnou optickou plochu objektivu, určený k bezpečnému pozorování Slunce: 115/146/152 mm
  • Kód: 68244
  • Záruka: 2 roky
  • Hmotnost včetně obalu: 0,22 kg.
  • Rozměry balení (d x š x v): 4,5×19,5×19 cm.
  Vzrušující pozorování Slunce se slunečním filtrem Levenhuk pro zrcadlové teleskopy o průměru 130 mm! Tento filtr vám pomůže dozvědět se o všech aspektech sluneční aktivity a pozorovat fakulová pole, sluneční skvrny i granulaci ve sluneční fotosféře.... číst dále

Vzrušující pozorování Slunce se slunečním filtrem Levenhuk pro zrcadlové teleskopy o průměru 130 mm! Tento filtr vám pomůže dozvědět se o všech aspektech sluneční aktivity a pozorovat fakulová pole, sluneční skvrny i granulaci ve sluneční fotosféře.

Sluneční filtr Levenhuk pro zrcadlové teleskopy o průměru 130 mm se vyrábí ze speciální fólie Planetarium AstroSolar Visual. Tato fólie odstíní 99,999 % slunečního světla. Zcela eliminuje veškeré škodlivé záření, díky čemuž umožňuje bezpečné pozorování Slunce. Fólie Baader Planetarium má hladký povrch bez bublinek nebo jiných vad, proto tento filtr vytváří ostrý a čistý obraz. Fólie má kvalitu skleněného filtru a nabízí vynikající vykreslení barev. Při použití tohoto filtru bude mít Slunce neutrální bílou barvu.

Jak si správně vybrat sluneční filtr k teleskopu

Při výběru slunečního filtru musíte vzít v úvahu více parametrů než jen optickou konstrukci a aperturu svého teleskopu. Filtr totiž musí nejen zcela zakrývat čočku objektivu, ale zároveň musí jít dobře nasadit na tubus teleskopu. Při pozorování doporučujeme navíc filtr k optickému tubusu připevnit lepicí páskou, aby nedošlo k jeho náhodnému sklouznutí.

Hlavním kritériem pro volbu správného slunečního filtru je poměr průměru tubusu teleskopu/rosnice k vnitřnímu průměru filtru (má-li být filtr nasazen přes vnější obvod tubusu), nebo k jeho vnějšímu průměru (má-li být filtr usazen uvnitř tubusu). Před nákupem tohoto filtru změřte příslušný průměr tubusu svého teleskopu a zkontrolujte, zda odpovídá hodnotám uvedeným v tabulce specifikací.

Specifikace
Optická hustota 5,0
Apertura filtru (průměr fólie), mm 115
Vnitřní průměr, mm 146
Vnější průměr, mm 152
Použití Výrobek pro obecné použití.
Mohou jej používat i děti starší 3 let.


Tento sluneční filtr lze použít s následujícími teleskopy Levenhuk:

Tento filtr lze používat i s teleskopy jiných výrobců podobné konstrukce a průměru tubusu. Před nákupem filtru doporučujeme provést kontrolu vnitřního a vnějšího průměru optického tubusu vašeho teleskopu.


VÝSTRAHA! Nikdy – ani na okamžik - se přes teleskop nebo pointační dalekohled (hledáček) nedívejte přímo do slunce, aniž byste použili odborně vyrobený solární fltr, který bude zcela překrývat objektiv přístroje. Nedodržením tohoto pokynu se vystavujete nebezpečí trvalého poškození zraku.

Sluneční filtr Levenhuk pro čočkové teleskopy 130 mm - Celkem: 1 zaporny 0 kladny 1


Aleš Přibil (2018-08-22 05:37): kladny
Bude někdy tento filtr k dispozici? Odpoved:
Dobry den, moc se omlouvame za nedostupnost. Prosim kontaktujte mne na tel. 734 757 975, nalezneme nejakou alternativu. Dekuji Lukas Gilik

Pridat dotaz a komentar k Sluneční filtr Levenhuk pro čočkové teleskopy 130 mm:

Zadejte prosím své "Jméno"

Zadejte prosím své "E-mailová adresa"

Potvrďte svůj souhlas se shromažďováním a zpracováním osobních údajů.

 Souhlasím se shromažďováním a zpracováním svých osobních údajů.
Osobní údaje, které jste nám zaslali prostřednictvím tohoto formuláře, budou použity pouze při zpracování vaší objednávky nebo požadavku. Údaje bezpečně uchováváme v souladu se zákonem a nařízením GDPR 2016/679.

Zadejte prosím své "Váš dotaz/komentář"