zavolejte nám +420 734-757-975
nebo Klikněte zde odešlete zprávu

Váš košík je prázdný!
Doprava nad 4000 Kč zdarma
Doživotní záruka
14 denní garance vrácení peněz

» » » Biologický trinokulární mikroskop Levenhuk 870T

Přidat ke srovnání

Biologický trinokulární mikroskop Levenhuk 870T

Levenhuk
Trinokulární hlavice. Revolverový nosič se čtyřmi objektivy. Zvětšení 40x až 2000x. Zabudovaný kondenzor pro pozorování v temném poli.
  • Kód: 24613
  • Záruka: doživotní
  • Hmotnost: 6,32 kg.
  • Rozměry balení (d x š x v): 28×43×32 cm.
  • 21990 Kč vč. DPH
  • Levenhuk
  • Garantujeme termín dodání do dvou pracovních dnů od objednávky.

  • Okamžitý nákup
  • Koupit u partnerů
  Levenhuk 870T je spolehlivý biologický trinokulární mikroskop, který lze použít k pozorování v jasném i v temném zorném poli. Běžně se používá v různých zdravotnických laboratořích ke klinickému výzkumu v dermatologii, biochemii, cytologii, hematologii a k dalším vědeckým studiím. Díky trinokulární konstrukci hlavice lze tento model pomocí digitáln... číst dále

Levenhuk 870T je spolehlivý biologický trinokulární mikroskop, který lze použít k pozorování v jasném i v temném zorném poli. Běžně se používá v různých zdravotnických laboratořích ke klinickému výzkumu v dermatologii, biochemii, cytologii, hematologii a k dalším vědeckým studiím. Díky trinokulární konstrukci hlavice lze tento model pomocí digitálního fotoaparátu připevněného k okuláru proměnit v digitální mikroskop.

Hlavice mikroskopu má sklon 30 stupňů a lze ji otáčet o 360 stupňů kolem vlastní osy. Čtyři objektivy na revolverovém nosiči, Köhlerovo osvětlení, nastavení clony apertury a zorného pole dělají z tohoto mikroskopu vynikající nástroj pro seriózní pozorování.

Pracovní stolek (o rozměrech 140x155 mm) se pohybuje ve dvou osách. Zaostření se provádí makrošroubem a mikrošroubem, které zvedají nebo spouštějí samotný stolek, čímž preparát přibližují k objektivu nebo jej od objektivu oddalují. Oba systémy ostření mají plynulý pohyb v krocích po 25 mm pro hrubé zaostření a 0,002 mm pro jemné zaostření.

V podstavci mikroskopu je instalována halogenová žárovka 6V 20 W s regulací jasu, která slouží jako zdroj osvětlení.

Vlastnosti
Trinokulární mikroskop Levenhuk 870T je vybaven kondenzorem pro pozorování v temném poli, který lze použít po vysunutí Abbeova kondenzoru do nejvyšší polohy. Mikroskop pro pozorování v temném zorném poli se nejlépe hodí pro studium krevních a dalších biologických vzorků, jež nelze pozorovat v jasném zorném poli. Otočením kroužku na osvětlovací jednotce dvakrát ve směru hodinových ručiček přejdete do režimu pozorování v temném zorném poli, otočením dvakrát zpět proti směru hodinových ručiček se vrátíte do režimu pozorování v jasném zorném poli.

O pozorování v temném zorném poli
Po opuštění kondenzoru projde většina světelných paprsků preparátem, aniž by změnily svůj směr, a utvoří dutý kužel. Jelikož se objektiv nachází uvnitř tohoto kužele, žádný z těchto paprsků není nasměrován na čočku objektivu. Uvnitř kužele zůstane a na čočce lze zaostřit pouze několik málo světelných paprsků, jež se při průchodu preparátem soustředí na krycím sklíčku a vykreslí konečný obraz. Můžeme pozorovat pouze světlé části objektu oproti tmavému pozadí, neboť mají různé indexy odrazu, a při pozorování velkých vzorků lze spatřit pouze světlé okraje rozptylující světelné paprsky.

Upozornění: Mějte na paměti, že síťové napětí ve většině evropských zemí je 220 - 240 V. Chcete-li svůj přístroj používat v zemi s odlišnou normou síťového napětí, nezapomeňte, že je naprosto nezbytné použít napěťový měnič.

Několik ukázek toho, co můžete spatřit pod mikroskopem:

Větvička lípy pod mikroskopem Kočičí srst pod mikroskopem Hrotnatka pod mikroskopem Ptačí peří pod mikroskopem Žížala (příčný řez) pod mikroskopem

Tyto a řadu dalších zajímavých mikroskopických preparátů k pozorování naleznete v sadách připravených preparátů Levenhuk..

Biologický trinokulární mikroskop Levenhuk 870T je kompatibilní s digitálními fotoaparáty Levenhuk (kupují se samostatně). Fotoaparáty Levenhuk se instalují místo okuláru na jeho tubus.

Tento mikroskop se dodává včetně dalšího příslušenství k připojení digitálního fotoaparátu: prodlužovací trubice a dalšího nástavce. Toto příslušenství doporučujeme při práci s objektivy s krátkou ohniskovou vzdáleností. Jeho pomocí můžete dosáhnout lepšího zaostření.


Zajímavé články:

Mikroskopy Levenhuk pro začátečníky, amatéry a profesionály

Hlavice

trinokulární

Materiál optiky

sklo

Zvětšení, x

40-2000

Okuláry

duální se širokým zorným polem PLAN WF10x, PLAN WF20x

Objektivy

PLAN WF: 4x, 10x, 40x, 100x (pro ponoření do oleje)

Revolverový nosič

4 objektivy

Mezipupilární vzdálenost, mm

55-75

Pracovní stolek, mm

140x155, pohyblivý podél dvou os

Zdvih stolku pomocí zaostřovacího mechanismu, mm

X-Y:70x50

Dioptrická korekce okuláru, dioptrií

±5

Kondenzor

Abbeův, 1,25 N.A., špičková irisová clona a kondenzor pro pozorování v temném zorném poli

Zaostření

jemné - 0.002 mm hrubé - 25 mm

Osvětlení

halogenová žárovka 20 W (220 V)

Napájení

napájecí kabel (220 V)

Povrchová úprava optiky

vícenásobná antireflexní vrstva na všech optických prvcích

Použití

Výrobek pro obecné použití.
Mohou jej používat i děti starší 3 let.

Možnosti použití

Laboratorní výzkum

Články Levenhuk:

Biologický trinokulární mikroskop Levenhuk 870T - Videorecenze

Mikroskopy Levenhuk pro začátečníky, amatéry a profesionály

Biologický trinokulární mikroskop Levenhuk 870T - Celkem: 3 zaporny 0 kladny 3


petr (2015-09-13 09:56): kladny
Dotaz k metodě temného pole. Dám kondenzor úplně nahoru (ke sklíčku). Dole u světla otočím kroužkem na doraz k temnému poli. Clonu dám tak napůl otevřenou. Objektiv 4x. A vidím na okrajích zorného pole temné pole, nicméně uprostřed zorného pole je kruh světlého pole. Tj. tmavé pole je jen po okrajích zorného pole. A pří objektivech 10x, 40x, 100x tam tmavé pole vůbec nedostanu, protože vidím ten střed, který je světlý. Tj. tmavé pole jde jen u objektivu 4x a na okrajích zorného pole, nikoliv ve středu kde zůstane kroužek světlého pole. .... je to tak správně nebo dělám někde chybu? Odpoved:
Dekujeme za Vas dotaz, je obsahly proto Vas prosim o tel. kontakt. Nebo mne kontaktujte na tel. 734 757 975 Dekuji moc Lukas Gilik

roman (2014-11-09 08:28): kladny
Dobrý den, už téměř rok využívám tento mikroskop. Chtěl bych také vyzkoušet barevné filtry, které jsou součástí balení. Bohužel, v návodu není uvedeno kam a jak je nainstalovat. Apropo, nebyl by někde i nějaký použitelnější návod? Předem děkuji za odpověď. Odpoved:
Dobry den, dekuji za dotaz. Filtry se umistuji pod posuvny stolik kde ovladate pruchodnost svetla. Omlouvam se za neuplnost manualu. Zjistim pricinu a prosim Vas v pripade ze si nebudete vedet rady. Nevahejte mne kontaktovat na tel. 734 757 975 Dekuji Gilik Lukas

roman (2013-12-22 12:02): kladny
Dobrý den, jsou někde k vidění ukázky fotek preparátů při vyšších zvětšeních z tohoto mikroskopu? Odpoved:
Dobry den, bohuzel pro tento druh mikroskopu fotografie nemame. Levenhuk.cz

Pridat dotaz a komentar k Biologický trinokulární mikroskop Levenhuk 870T:

Zadejte prosím své "Jméno"

Zadejte prosím své "E-mailová adresa"

Zadejte prosím své "Váš dotaz/komentář"