zavolejte nám +420 734-757-975
nebo kliknutím sem odešlete zprávu
Váš košík je prázdný!
Doprava nad 4000 Kč zdarma
Doživotní záruka
14 denní garance vrácení peněz

koupit online » veškeré příslušenství levenhuk » sluneční filtry » Sluneční filtr Levenhuk pro zrcadlové teleskopy 90 mm

Sluneční filtr Levenhuk pro zrcadlové teleskopy 90 mm

Levenhuk
Sluneční filtr přes celou účinnou optickou plochu objektivu, určený k bezpečnému pozorování Slunce: 70/104/109 mm
  • Kód: 28081
  • Záruka: 2 roky
  • Hmotnost: 0.18 kg.
  • Rozměry balení (d x š x v): 3.0×12.5×12.5 cm.
  Sluneční filtry Levenhuk jsou vyrobeny pomocí speciální fólie německé výroby Baader Planetarium. Jejich pomocí můžete bezpečně pozorovat Slunce, aniž byste se museli obávat trvalého poškození zraku.... číst dále

Sluneční filtry Levenhuk jsou vyrobeny pomocí speciální fólie německé výroby Baader Planetarium. Jejich pomocí můžete bezpečně pozorovat Slunce, aniž byste se museli obávat trvalého poškození zraku.

Obraz špičkové kvality zajišťuje při pozorování Slunce fólie Baader Planetarium AstroSolar Visual. Již při zvětšení 60x můžete na slunečním povrchu spatřit některé podrobnosti, například granulaci; při vyšších hodnotách zvětšení budete schopni rozlišit strukturu slunečních skvrn a fakule.

Při pozorování přes tyto filtry bude mít pozorovaný obraz Slunce neutrální bílou barvu.

Jak si správně vybrat sluneční filtr k teleskopu

Při výběru slunečního filtru musíte vzít v úvahu více parametrů než jen optickou konstrukci a aperturu svého teleskopu. Filtr totiž musí nejen zcela zakrývat čočku objektivu, ale zároveň musí jít dobře nasadit na tubus teleskopu. Při pozorování doporučujeme navíc filtr k optickému tubusu připevnit lepicí páskou, aby nedošlo k jeho náhodnému sklouznutí.

Hlavním kritériem pro volbu správného slunečního filtru je poměr průměru tubusu teleskopu/rosnice k vnitřnímu průměru filtru (má-li být filtr nasazen přes vnější obvod tubusu), nebo k jeho vnějšímu průměru (má-li být filtr usazen uvnitř tubusu). Před nákupem tohoto filtru změřte příslušný průměr tubusu svého teleskopu a zkontrolujte, zda odpovídá hodnotám uvedeným v tabulce specifikací.

Specifikace
Optická hustota 5,0
Apertura filtru (průměr fólie), mm 70
Vnitřní průměr, mm 104
Vnější průměr, mm 109
Použití Výrobek pro obecné použití.
Mohou jej používat i děti starší 3 let.

Tento sluneční filtr lze použít s následujícími teleskopy Levenhuk:

Levenhuk Skyline 90x900 EQ
Levenhuk Skyline PRO 90 MAK
Levenhuk Strike 900 PRO
Levenhuk Strike 950 PRO

Tento filtr lze používat i s teleskopy jiných výrobců podobné konstrukce a průměru tubusu. Před nákupem filtru doporučujeme provést kontrolu vnitřního a vnějšího průměru optického tubusu vašeho teleskopu.

VÝSTRAHA! Nikdy – ani na okamžik - se přes teleskop nebo pointační dalekohled (hledáček) nedívejte přímo do slunce, aniž byste použili odborně vyrobený solární fltr, který bude zcela překrývat objektiv přístroje. Nedodržením tohoto pokynu se vystavujete nebezpečí trvalého poškození zraku.

Sluneční filtr Levenhuk pro zrcadlové teleskopy 90 mm - Celkem: 1 zaporny 0 kladny 1


Pitra Václav (2016-06-20 08:30): kladny
jaký sluneční filtr pro Levenhuk Blaze 90? Děkuji za radu. Odpoved:
Dobry den, dalekohled Blaze je pozorovaci dalekohled a neni urcen na pozorovani slunce. Proto nemame pro tento dalekohled slunecni filtr. Dekuji Lukas Gilik Tel.: +420 734 757 975

Pridat dotaz a komentar k Sluneční filtr Levenhuk pro zrcadlové teleskopy 90 mm:

Zadejte prosím své "Jméno"

Zadejte prosím své "E-mailová adresa"

Zadejte prosím své "Váš dotaz/komentář"