zavolejte nám +420 737-004-919
nebo Klikněte zde odešlete zprávu

Váš košík je prázdný!
Doprava nad 2500 Kč zdarma
Doživotní záruka
14 denní garance vrácení peněz

» » » Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline 76x700 AZ

Přidat ke srovnání

Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline 76x700 AZ

Levenhuk
Newtonův teleskop. Apertura: 76 mm. Ohnisková vzdálenost: 700 mm.
 • Kód: 27644
 • Záruka: doživotní
 • Hmotnost včetně obalu: 6 kg.
 • Rozměry balení (d x š x v): 25×95×30,5 cm.
 • Prodej byl ukončen
  Newtonovská optická konstrukce zrcadlového teleskopu Levenhuk Skyline 76x700 AZ je jednou z nejstarších a nejoblíbenějších optických konstrukcí. Tento teleskop (hvězdářský dalekohled) je ideální volbou pro amatérské pozorovatele hvězd, kteří se vydávají na svou první výpravu za záhadami vesmíru. Levenhuk Skyline 76x700 AZ se velmi snadno nastavuje ... číst dále

Newtonovská optická konstrukce zrcadlového teleskopu Levenhuk Skyline 76x700 AZ je jednou z nejstarších a nejoblíbenějších optických konstrukcí. Tento teleskop (hvězdářský dalekohled) je ideální volbou pro amatérské pozorovatele hvězd, kteří se vydávají na svou první výpravu za záhadami vesmíru. Levenhuk Skyline 76x700 AZ se velmi snadno nastavuje i používá, a přesto nabízí velmi kvalitní obraz pozorovaných objektů a – což je ještě důležitější – to vše za velmi rozumnou cenu. Optická konstrukce teleskopu eliminuje chromatickou aberaci, která je běžná u většiny čočkových dalekohledů, což je patrné zejména při pozorování jasnějších objektů. Sada Levenhuk Skyline 76x700 AZ obsahuje vše, co budete potřebovat k zahájení svých pozorování. Primární zrcadlo o průměru 76 mm zachytí až 100 krát více světla než prosté oko a je schopné zobrazit vám řadu objektů ve sluneční soustavě i za jejími hranicemi: měsíční krátery a moře, fáze Venuše, planetární disk Jupitera a čtyři z jeho měsíců, Saturnovy prstence, Titan, dvojhvězdy a hvězdokupy a dokonce i jasné mlhoviny a galaxie.

Zrcadla teleskopu mají speciální ochrannou vrstvu zajišťující dlouhou životnost přístroje. Odolný a lehký optický tubus je připevněn k azimutální montáži s intuitivními manuálními ovládacími prvky. Stativ je výškově nastavitelný. Optický hledáček se zvětšením 6x vám umožňuje snadnou navigaci k požadovanému nebeskému tělesu a vycentrování jeho obrazu. Sada teleskopu obsahuje dva okuláry s ohniskovou vzdáleností 10 mm a 25 mm a zorným polem 52°. Po nasazení na optický tubus nabízejí tyto okuláry zvětšení 70x a 28x. Skleněné čočky na obou okulárech jsou pokryty několikanásobnou antireflexní vrstvou zvyšující jasnost a ostrost výsledného obrazu. Jednorychlostní okulárový výtah s okulárovou šachtou o průměru 1,25" umožňuje použití nejrůznějšího příslušenství, které je dnes na trhu k dispozici – v kombinaci s tímto teleskopem můžete použít i jiné okuláry, takže celá sestava pak může nabídnout ještě vyšší zvětšení (nezapomínejte ale na to, že nejvyšší praktické zvětšení tohoto teleskopu je 152x).

Řada Skyline byla navržena pro pozorovatele hvězd, kteří hledají lehký a snadno použitelný přístroj pro optická pozorování. Schopnostmi a rozšiřitelnými sadami teleskopů Skyline budou jistě potěšeni amatérští astronomové i zkušení pozorovatelé.

Co je obsahem balení:

 • Optický tubus
 • SUPER 25, SUPER 10 okuláry
 • Montáž AZ1
 • Stativ
 • Barlowova čočka 2x
 • Návod k použití a záruční list

Zajímavé články:

Jak si vybrat teleskop
Vesmírné objekty, které lze pozorovat v teleskopy Levenhuk
TOP-5 nádherných vesmírných objektů, které lze spatřit v domácím teleskopu
Stručný průvodce světem teleskopů pro začátečníka

Apertura, mm

76

Průměr sekundárního zrcátka, mm

20

Ohnisková vzdálenost, mm

700

Maximální zvětšení, x

152

Světelnost

f/9,2

Práh rozlišení, úhlových vteřin

1,8

Limitní hvězdná velikost

11,4

Okuláry

SUPER 10, SUPER 25

Vnitřní průměr okulárů

1,25'' (31,75 mm)

Barlowova čočka

2x

Hledáček

6x24

Okulárový výtah

hřebenový, 1,25

Stativ

hliník

Výška stativu (nastavitelná), mm

670-1190

Montáž

AZ1

Hmotnost tubusu, kg

1,76

Použití

Výrobek pro obecné použití.
Mohou jej používat i děti starší 3 let.

Typ uživatele

Začátečník, Pro dítě

Pozorovaný objekt

objekty hlubokého vesmíru, planety

Články Levenhuk:

Jak si vybrat teleskop
Vesmírné objekty, které lze pozorovat v teleskopy Levenhuk
TOP-5 nádherných vesmírných objektů, které lze spatřit v domácím teleskopu
Stručný průvodce světem teleskopů pro začátečníka

Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline 76x700 AZ - Celkem: 2 zaporny 0 kladny 2


Eva Petráňová (2019-12-25 11:11): kladny
je skvělí akorát, mám otázku.Obraz který vidím pomocí okuláru je obráceně nevím co s tím.Děkuji předem za odpověď. Odpoved:
Dobry vecer, jedna se o hvezdarsky dalekohled zrdcadlovy (reflektor). U toho typu dalekohldu je obraz otocen zhuru nohama. Je urcen k pozorovani planet a plnovin. S pozdravem Bohuslav Jilek

VLACH JOSEF (2019-03-20 01:31): kladny
Dobrý den, byl mi k narozeninám darován Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline 76x700 AZ.Po sestavení je vše vidět vzhůru nohama.Dotaz,je nutno dokoupit ještě nějaký díl? Mam zájem dokoupit i velkou černou brašnu Levenhuk Zongo 40-je uvedená brašna vhodná pro můj teleskop? Nákup uvedených dílu objednám současně. Děkuji. Pěkný den Josef Vlach Odpoved:
Dobry den, moc dekujeme za Vas zajem. Tento teleskop diky sve skladbe ma obraceny obraz. Je mozne dokoupit opticky hranol, ten pro tento model nedoporucuji. Zmeni vlastnosti teleskopu. Brasna je pro tento teleskop vhodna. Dekuji Lukas Gilik

Pridat dotaz a komentar k Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline 76x700 AZ :

Zadejte prosím své "Jméno"

Zadejte prosím své "E-mailová adresa"

Potvrďte svůj souhlas se shromažďováním a zpracováním osobních údajů.

 Souhlasím se shromažďováním a zpracováním svých osobních údajů.
Osobní údaje, které jste nám zaslali prostřednictvím tohoto formuláře, budou použity pouze při zpracování vaší objednávky nebo požadavku. Údaje bezpečně uchováváme v souladu se zákonem a nařízením GDPR 2016/679.

Zadejte prosím své "Váš dotaz/komentář"