zavolejte nám +420 737-004-919
nebo Klikněte zde odešlete zprávu

Váš košík je prázdný!
Doprava nad 3000 Kč zdarma
Doživotní záruka
14 denní garance vrácení peněz

» » » Teleskop Levenhuk Strike 80 NG

Přidat ke srovnání

Teleskop Levenhuk Strike 80 NG

Levenhuk
Achromatický refraktor. Průměr objektivu: 80 mm. Ohnisková vzdálenost: 720 mm
 • Kód: 65557
 • Záruka: doživotní
 • Hmotnost včetně obalu: 6,9 kg.
 • Rozměry balení (d x š x v): 86×36×16 cm.
 • Prodej byl ukončen
  Levenhuk Strike 80 NG je teleskop (hvězdářský dalekohled), s nímž uděláte svůj první krok do světa milovníků astronomie. Jeho možnosti jsou daleko širší než u "juniorských" modelů této řady. Díky zvětšení 360x vám tento teleskop dokáže přiblížit detaily měsíčních kráterů a horských hřebenů, fáze Merkuru, Cassiniho dělení v planetárních prste... číst dále

Levenhuk Strike 80 NG je teleskop (hvězdářský dalekohled), s nímž uděláte svůj první krok do světa milovníků astronomie. Jeho možnosti jsou daleko širší než u "juniorských" modelů této řady. Díky zvětšení 360x vám tento teleskop dokáže přiblížit detaily měsíčních kráterů a horských hřebenů, fáze Merkuru, Cassiniho dělení v planetárních prstencích Saturnu, jeho měsíc Japetus, základní rysy pásů v atmosféře Jupitera, polární čepičky na Marsu atd. Dobrý levný teleskop Levenhuk Strike 80 NG dokáže rozlišit jednotlivé složky dvojhvězd, jejichž vzdálenost je minimálně 1,6 úhlové vteřiny, a jeho nejbližší zaostření je až 11,5 m.

Jedná se o teleskop vhodný pro pozorovatele-začátečníky každého věku. Vzhledem ke snadnosti jeho sestavení, nízké hmotnosti a jednoduchému ovládání jej dokáže používat i dítě. Teleskop se svým optickým příslušenstvím (je součástí balení) umožňuje provádět velmi zajímavá astronomická pozorování.

Teleskopy (hvězdářské dalekohledy) Levenhuk Strike NG jsou zcela novou řadou dalekohledů pro začátečníky. Nemusíte se potýkat se složitým nastavováním nebo montáží, ani být expertem na širokou škálu příslušenství - nyní máte k dispozici teleskopy Levenhuk Strike NG! Tyto teleskopy se dodávají v pokročilém provedení - součástí balení je vlastní teleskop, optické příslušenství k pozorování astronomických i pozemských objektů, a dále řada návodů/příruček sloužících k seznámení s astronomií i k jejímu hlubšímu studiu. Proto je levné teleskopy Levenhuk Strike NG vynikající volbou pro každého začátečníka se zájmem o vědu.

Součástí sestavy teleskopu je veškeré potřebné příslušenství, díky čemuž může i amatérský astronom provádět úžasná pozorování. Pomocí barevně ilustrovaných příruček a software bude i neškolený pozorovatel schopen na obloze najít hledaný objekt. Tato bohatá sestava je doplněna perfektním provedením. Nejlepší levný dalekohled Levenhuk Strike 80 NG se dodává v atraktivní barevné krabici, a představuje tak ideální dárek, který díky svému zajímavému vzhledu bude středem pozornosti na každé oslavě a nového majitele potěší svými širokými možnostmi. A levný binokulár Levenhuk Bino Ultra 6x18 se stane vynikajícím nástrojem při pozorování za denního světla na výletě nebo na cestách.

Skvělé příslušenství teleskopu Levenhuk Strike NG:

1. Příručka uživatele "Máte teleskop! Co s ním dělat dál?"
Tato referenční příručka pro amatérské astronomy vám pomůže plánovat a provádět svá vlastní pozorování. Jejím autorem je odborník na astronomii A.A. Šimbalev, který vás populární formou provede prvními krůčky na cestě k neuvěřitelným objevům na hvězdné obloze. Součástí knihy jsou mapy hvězdné oblohy se souřadnicemi nejatraktivnějších astronomických objektů. Doprovodný textový komentář vám pomůže nasměrovat a nastavit váš teleskop. Na velkých barevných vyobrazeních souhvězdí a planet jsou tyto objekty znázorněny přesně stejným způsobem, jak je můžete spatřit ve svém teleskopu. Po přečtení této knihy budete umět na noční obloze rychle najít 280 astronomických objektů, zkoumat měsíční povrch, seznámíte se s planetami sluneční soustavy, získáte rozsáhlé znalosti v oboru astronomie a naučíte se rychle orientovat na noční obloze.
2. Trojrozměrné planetárium Stellarium vám nabízí možnost spatřit objekty, které byste mohli pozorovat ve středně velkém nebo dokonce velkém hvězdářském dalekohledu - celkem přes 600 000 hvězd, planety sluneční soustavy, Měsíc, mlhoviny a Mléčnou dráhu. Toto planetárium v reálném čase vytváří realistickou oblohu a umožňuje vám sledovat panoramatické krajiny, mlhoviny, realistické západy a východy Slunce, zatmění a pohyby komet. A to vše z pohodlí svého domova. Hvězdy budete mít na dosah i za špatného počasí.

3. Plakáty "Měsíc", "Slunce a jiné hvězdy", "Sluneční soustava"
Série plakátů s tématikou vesmíru. Každý plakát jednoduchou a populární formou zobrazuje užitečné informace o kosmických objektech. Tyto informace jsou uspořádány do vhodně zvolených, snadno pochopitelných bloků. Jednotlivé plakáty jsou zhotoveny ve formátu A1 (84x60 cm) a jsou vytištěny na potaženém lesklém papíru.
Plakát "Měsíc".Dozvíte se mnoho užitečných poznatků - všechny charakteristiky Měsíce, dějiny jeho průzkumu, odpovědi na řadu zajímavých otázek, např. proč jsou na povrchu Měsíce tmavé skvrny.
Plakát "Slunce a jiné hvězdy". Tento plakát ukazuje, že i když Slunce osvětluje a zahřívá naši Zemi a další planety, není žádným kosmickým obrem. Ve vesmíru existuje mnoho hvězd stonásobně i tisícinásobně větších, než je naše Slunce. Tento plakát nabízí údaje o nejdůležitějších charakteristikách jednotlivých hvězd, například o jejich složení/struktuře, původu atd.
Plakát "Sluneční soustava". Dozvíte se různé zajímavosti o všech planetách naší sluneční soustavy, jako je jejich složení/struktura, hmotnost a stáří. U některých objektů jsou uvedeny přesné prognózy vývoje na miliony let dopředu, takže studium tohoto plakátu představuje výlet do budoucnosti sluneční soustavy.
4. Planisféra - otočná mapa hvězdné oblohy.
Tato malá sférická mapa hvězdné oblohy vám umožňuje snadno určit, jaké kosmické objekty lze v daném místě a čase pozorovat. Její pomocí lze stanovit polohu souhvězdí a nejjasnějších objektů na obloze podle těchto parametrů: zeměpisná šířka vaší polohy, datum a čas pozorování. Použití planisféry je snadné: stačí nastavit datum na pohyblivém kruhu na časový údaj na mapě a zobrazí se vám přesné uspořádání hvězdné oblohy. Povrch planisféry je chráněn dvojitým plastovým potahem, což zajišťuje její dlouhou životnost.
5. Kompas. Většina lidí netuší, že při astronomickém pozorování může přijít vhod kompas. Oceníte jej ale při pozorování ze svého balkónu a ještě více, vydáte-li se pozorovat do volné přírody. Malý a pohodlný klasický kompas je jedním z nejspolehlivějších pomocníků při hledání hvězd na noční obloze. K zorientování na obloze například stačí, když tubus teleskopu nastavíte na sever, kde celoročně jasně září Polárka. A vedle Polárky naleznete Velký vůz a Malý vůz, které dobře znáte ze svého dětství. Vaše další cesta po obloze pak už není vůbec složitá.

Nejlepší levný teleskop Levenhuk Strike 80 NG - ideální poměr ceny a kvality


Tento model dalekohledu vyniká mezi teleskopy Levenhuk Strike NG nejlepším poměrem ceny a kvality. I když všechny teleskopy Levenhuk Strike NG jsou poměrně cenově dostupné, Levenhuk Strike 80 NG se kromě rozumné ceny může pochlubit i nadstandardním optickým výkonem. To je důvod, proč je tento nejlepší levný dalekohled značky Levenhuk vhodný nejen pro děti, mládež a uživatelé na úrovni začátečníků, ale i pro amatérské astronomy s určitými zkušenostmi v astronomii. Rozsáhlá sada tohoto teleskopu vám umožní ušetřit ještě více peněz na astronomických doplňcích. Nejlepší levný teleskop Levenhuk Strike 80 NG je dodáván s veškerým potřebným příslušenstvím a ještě něčím navíc – různé tištěné materiály, kompas a software jsou zahrnuty v ceně a pořídíte je tedy bez dodatečných nákladů.

Co je obsahem balení:

 1. Hlavní tubus teleskopu Strike 80 NG na altazimutální anglické montáži s deklinační osou
 2. Dvoudílný kovový stativ.
 3. Plastový okulárový výtah 1,25''.
 4. Okuláry 1,25": F20mm, F6mm.
 5. Barlowova čočka: 3x zvětšení.
 6. Hledáček 3x20, s červenou tečkou
 7. Diagonální zrcátko.
 8. Příručka uživatele "Máte svůj teleskop! Co s ním dělat dál?" popisující 280 nejatraktivnějších objektů na noční obloze.
 9. Sada plakátů "Měsíc", "Slunce a jiné hvězdy", "Sluneční soustava".
 10. Planisféra - otočná mapa hvězdné oblohy.
 11. Stellarium CD - 3D virtuální planetárium pro komfortní orientaci uprostřed hvězdné noci.
 12. Kompas.
 13. Návod k použití a záruční list.

Seznamte se s astronomií, studujte polohy souhvězdí, prohlížejte si planety sluneční soustavy, obohaťte své školní lekce o praktická pozorování - to vše za dostupnou cenu od společnosti Levenhuk.


Zajímavé články:

Přehled teleskopů Levenhuk Strike NG
Jak si vybrat teleskop
Vesmírné objekty, které lze pozorovat v teleskopy Levenhuk
TOP-5 nádherných vesmírných objektů, které lze spatřit v domácím teleskopu
Stručný průvodce světem teleskopů pro začátečníka

Průměr objektivu (apertura), mm

80

Ohnisková vzdálenost, mm

720

Zvětšení, x

360

Světelnost

f/9,0

Práh rozlišení, úhlových vteřin

1,6

Limitní hvězdná velikost

11,5

Okuláry

F20 mm, F6 mm

Vnitřní průměr okulárů

1,25'' (31,75 mm)

Barlowova čočka

3x

Hledáček

3x20, s červenou tečkou

Okulárový výtah

hřebenový, 1,25''

Stativ

z nerez oceli

Výška stativu (nastavitelná), mm

630-1080

Montáž

altazimutální anglická montáž s deklinační osou

Použití

Výrobek pro obecné použití.
Mohou jej používat i děti starší 3 let.

Typ uživatele

Začátečník, Pro dítě

Pozorovaný objekt

pozemní objekty

Články Levenhuk:

Teleskop Levenhuk Strike 80 NG - Sledovat video
Teleskop Levenhuk Strike 80 NG + Adapter Levenhuk A10 - Sledovat video
Teleskopy Levenhuk Strike NG - Sledovat video
Jak si vybrat teleskop
Přehled teleskopů Levenhuk Strike NG
Vesmírné objekty, které lze pozorovat v teleskopy Levenhuk
TOP-5 nádherných vesmírných objektů, které lze spatřit v domácím teleskopu
Stručný průvodce světem teleskopů pro začátečníka

Teleskop Levenhuk Strike 80 NG - Celkem: 5 zaporny 0 kladny 5


Roman Kratochvil (2018-08-12 07:21): kladny
Dobrý den, jaké baterie se používají do laserového zaměřovače u strike 80 NG. Děkuji. Kratochvil Odpoved:
Ddbry den, pro tento teleskop se pouziva do laseroveho zamerovace baterie CR 2032. Dekuji Lukas Gilik

jakub (2017-03-11 07:56): kladny
Dobrý den, bude tento produkt v dohledné době dostupný? Nebo jakou případně navrhujete náhradu? Ostatní mají podobné parametry, např. Skyline 70x700 AZ, ale žádný nemá takové zvětšení. Čím to je? Odpoved:
Dobry den, tento teleskop bude skladem do 7 dnu. Pokud chcete vedet rordil nezi teleskopy tak se jedna o spoustu parametru. Spolecnost levenhuk proto vytvorila pruvodce pri vyberu teleskopu, naleznete na teto adrese http://www.levenhuk.cz/poradce-nakupu/ Dekuji moc Lukas Gilik

Jakub Komárek (2016-08-21 10:11): kladny
Dobrý den, vybírám mezi Strike 80 NG a Skyline 130 x 900 EQ.Jsem začátečník, který byste mi doporučili?Děkuji Odpoved:
Dobry den a dekujeme za Vas zajem. Obchodni zastupce Vas bude kontaktovat. Dekuji Lukas Gilik

Alexandra (2015-03-20 09:38): kladny
Dobry den, zakupila som si tento dalekohlad a chcem sa spytat, preco nevidim ziadne deep sky objekty (hmloviny,galaxie)? Jedine vidim hmlovinu v orione, ale ostatne ngc co hladam podla katalogu od simbaleva nevidim pritom som si ista ze mierim spravne. V com moze byt problem? Su aj ostatne ngc z katalogu viditelne cez tento dalekohlad, dokaze to? Dakujem za odpoved Odpoved:
Dobry den, prosim tento dotaz je nutne blize specifikovat. Prosim kontaktujte mne na tel. 734 757 975, nebo nam zaslete Vas kontakt. Dekujeme.

Radek (2014-06-10 01:21): kladny
Dobry den chtel jsem se zeptat z jakeho materialu je tento dalekohled jestli je z umele hmoty nebo kovovy a jestli je kvalitni nikde nevrze a podobne. Schanim opravdu dobry a kvalitni dalekohled. Predem dekuji za odpoved. S pozdravem Radek T. Odpoved:
Dobry den, tento teleskop ma kovov� t�lo, pouze konec t�la je v plastu aby nebyl n�chylny proti od�rk�m. Dekujeme za Vas zajem, pro vice informaci nas nevahejte kontaktovat.

Pridat dotaz a komentar k Teleskop Levenhuk Strike 80 NG:

Zadejte prosím své "Jméno"

Zadejte prosím své "E-mailová adresa"

Potvrďte svůj souhlas se shromažďováním a zpracováním osobních údajů.

 Souhlasím se shromažďováním a zpracováním svých osobních údajů.
Osobní údaje, které jste nám zaslali prostřednictvím tohoto formuláře, budou použity pouze při zpracování vaší objednávky nebo požadavku. Údaje bezpečně uchováváme v souladu se zákonem a nařízením GDPR 2016/679.

Zadejte prosím své "Váš dotaz/komentář"