zavolejte nám +420 737-004-919
nebo Klikněte zde odešlete zprávu

Váš košík je prázdný!
Doprava nad 2500 Kč zdarma
Doživotní záruka
14 denní garance vrácení peněz

» » » Hvězdářský dalekohled Levenhuk Strike 90 PLUS

Přidat ke srovnání

Hvězdářský dalekohled Levenhuk Strike 90 PLUS

Levenhuk
Refraktor. Průměr čoček objektivu: 90 mm. Ohnisková vzdálenost: 600 mm
 • Kód: 65565
 • Záruka: doživotní
 • Hmotnost včetně obalu: 9,4 kg.
 • Rozměry balení (d x š x v): 40×20×80 cm.
 • Prodej byl ukončen
  Levenhuk Strike 90 PLUS je skvělý dalekohled pro domácí použití pro každého, kdo teprve začíná se svými prvními pokusy o pozorování hvězdné oblohy. Je nepostradatelný pro děti i pro jejich rodiče při jejich výpravách do vesmíru. Tento teleskop (hvězdářský dalekohled) se mimořádně snadno sestavuje a používá, což z něj činí vynikající nástroj pro ama... číst dále

Amatérský teleskop Levenhuk Strike 90 PLUS – nejlepší volba pro děti a začátečníky


Levenhuk Strike 90 PLUS je skvělý dalekohled pro domácí použití pro každého, kdo teprve začíná se svými prvními pokusy o pozorování hvězdné oblohy. Je nepostradatelný pro děti i pro jejich rodiče při jejich výpravách do vesmíru. Tento teleskop (hvězdářský dalekohled) se mimořádně snadno sestavuje a používá, což z něj činí vynikající nástroj pro amatérské astronomy. Strike 90 PLUS vám umožní pozorovat Měsíc a jeho slavné krátery, podivuhodné krajiny na Marsu, spatřit Saturnovy prstence a oběžnice Jupitera i vzdálené hvězdokupy a mlhoviny.

Levenhuk Strike 90 PLUS se velmi snadno používá. Je usazen na azimutální montáži, která je užitečná zejména pro amatérské astronomy, neboť se nemusejí starat o dodatečné seřizování nebo kalibraci. Samotná montáž je instalována na pevném a odolném ocelovém stativu. Hledáček s červenou tečkou, připevněný k tubusu teleskopu, pracuje jako laserový zaměřovač a výrazně zjednodušuje navigaci na hvězdné obloze tím, že vám umožňuje velmi rychle najít požadovaný objekt.

Amatérské astronomické dalekohledy Levenhuk Strike PLUS jsou vybaveny optikou vysoké kvality. Tato řada obsahuje jeden refraktor a dva Newtonovy teleskopy. Optika Levenhuk použitá v těchto modelech je na stejné úrovni, jaká se používá v profesionálních teleskopech. Veškeré čočky a zrcadla jsou vyrobeny ze skla s vícenásobnou antireflexní vrstvou, díky čemuž se dosahuje ostrého a sytého obrazu pozorovaných objektů, kterým jsou teleskopy Levenhuk dobře známy.

Bohaté příslušenství této řady zahrnuje vše, co potřebujete, abyste ze svého teleskopu vytěžili maximum. Rozšiřitelná sada dalšího příslušenství obsahuje knihy a software, jež vám pomohou lépe se seznámit s astronomií, přídavné okuláry (včetně okuláru s funkcí zoom) a brašnu na teleskop Zongo 20. Samotný teleskop se dodává v pestrobarevné krabici.

To vše činí z domácí dalekohledy Levenhuk Strike PLUS báječný dárek pro amatérského astronoma, kterého fascinují záhady vesmíru.

Skvělé příslušenství teleskopu Levenhuk Strike PLUS:

1. Příručka "Máte teleskop! Co s ním dělat dál?". Tento praktický průvodce byl sestaven speciálně pro astronomy - začátečníky. Jsou v něm uvedeny cenné informace o více než 280 nebeských objektech a o vesmíru jako takovém, včetně barevných hvězdných map a údajů o konstrukci různých hvězdářských dalekohledů.
2. Stellarium. Jedná se o trojrozměrné planetárium, které vám umožní plánovat svá pozorování a zkoumat noční oblohu na několik let dopředu. V databázi tohoto programu se nachází přes 600 000 hvězd, planety sluneční soustavy, Měsíc, komety a asteroidy, galaxie, mlhoviny a hvězdokupy. To vše lze během několika okamžiků vizualizovat a studovat přímo na vašem počítači!

3. Sada plakátů (Plakáty "Měsíc", "Slunce a jiné hvězdy", "Sluneční soustava"). Tyto plakáty vám pomohou zkoumat vesmír a dozvědět se zajímavé skutečnosti o sluneční soustavě, jejích planetách a jiných oběžnicích i o různých vzdálených hvězdách. Barevné ilustrace a inforámečky podávají potřebné informace ve srozumitelném formátu. Rozměry plakátů jsou 84 cm x 60 cm (A1).

4. Planisféra. Tato pohyblivá hvězdná mapa je užitečnou pomůckou, která vám umožňuje zjistit, jaké nebeské objekty a souhvězdí jsou v daném okamžiku viditelné nad horizontem. Stačí znát datum a čas a pomocí těchto údajů nastavit hledáček na hvězdnou mapu.

5. Kompas. Jedná se o skutečně neocenitelný nástroj, jehož pomocí můžete na pozorovacím stanovišti určit sever. Pak lze na obloze snadno nalézt Polárku, která je výchozím bodem pro další pozorování.

6. Okulár se zoomem 6,8-16 mm. Jedná se o skvělý okulár, který dokáže zcela nahradit několik samostatných okulárů. Nastavením jeho ohniskové vzdálenosti měníte nejvyšší praktické zvětšení, aniž byste museli provádět výměnu okuláru. Umožňuje vám v klidu se zabývat pozorováním planet a zcela zapomenout na veškeré dodatečné kalibrace.

7. Brašna na teleskop Levenhuk Zongo 20. Brašna je vyrobena z odolného nepromokavého materiálu a její polstrovaná podšívka chrání teleskop před nárazy. Ochraně vašeho teleskopu při přepravě a skladování přikládáme velký význam. Proto je součástí soupravy i brašna na teleskop.

Co je obsahem balení:

 1. Hlavní tubus teleskopu Strike PLUS na azimutální montáži.
 2. Stativ z nerez oceli.
 3. Plastový okulárový výtah 1.25''.
 4. Okuláry: H20, F6mm.
 5. Okulár se zoomem 6,8-16 mm.
 6. Barlowova čočka: 3x zvětšení.
 7. Hledáček s červenou tečkou.
 8. Ppříručka uživatele "Máte svůj teleskop! Co s ním dělat dál?" popisující 280 nejatraktivnějších objektů na noční obloze.
 9. Sada plakátů "Měsíc", "Slunce a jiné hvězdy", "Sluneční soustava".
 10. Planisféra - otočná mapa hvězdné oblohy.
 11. Stellarium CD - 3D virtuální planetárium pro komfortní orientaci uprostřed hvězdné noci.
 12. Kompas.
 13. Brašna na teleskop Levenhuk Zongo 20.
 14. Návod k použití a záruční list.


Amatérské dalekohledy Levenhuk Strike PLUS – vyberte si jeden z nich a vychutnejte si svá první pozorování


Amatérský teleskop Levenhuk Strike 90 PLUS je přesně to, co potřebujete pro svá první astronomická pozorování: jeho nastavení a manipulace s ním je velmi snadná, je vybaven čočkami s několikanásobnou antireflexní vrstvou, které zajišťují jasný a ostrý pohled, a dodává se včetně neuvěřitelné sady dodatečného příslušenství. Tento amatérský teleskop vám ukáže spektakulární záběry měsíčního povrchu, Saturnovy prstence, jasné hvězdokupy, mlhoviny a další nebeské divy. Zkoumejte, učte se a bavte se při pozorování pomocí teleskopu Levenhuk Strike 90 PLUS!

Seznamte se s vynikajícími dalekohledy pro děti značky Levenhuk

.

Zajímavé články:

Jak si vybrat teleskop
Vesmírné objekty, které lze pozorovat v teleskopy Levenhuk
TOP-5 nádherných vesmírných objektů, které lze spatřit v domácím teleskopu
Stručný průvodce světem teleskopů pro začátečníka

Optická konstrukce

refraktor

Průměr objektivu (apertura), mm

90

Ohnisková vzdálenost, mm

600

Maximální zvětšení, x

165

Světelnost

f/6,7

Práh rozlišení, úhlových vteřin

1,29

Limitní hvězdná velikost

11,87

Okuláry

H20, F6mm, 6,8-16mm

Vnitřní průměr okulárů

1,25'' (31,75 mm)

Barlowova čočka

3x

Hledáček

s červenou tečkou

Okulárový výtah

hřebenový, 1,25

Stativ

ocel

Montáž

altazimutální anglická montáž

Použití

Výrobek pro obecné použití.
Mohou jej používat i děti starší 3 let.

Typ uživatele

Začátečník

Pozorovaný objekt

pozemní objekty, planety

Hmotnost, kg

9,0

Rozměry, mm

835 x 425 x 215

Články Levenhuk:

Teleskop Levenhuk Strike 90 PLUS - Sledovat video
Teleskop Levenhuk Strike 90 PLUS + Adapter Levenhuk A10 - Sledovat video

Jak si vybrat teleskop
Vesmírné objekty, které lze pozorovat v teleskopy Levenhuk
TOP-5 nádherných vesmírných objektů, které lze spatřit v domácím teleskopu
Stručný průvodce světem teleskopů pro začátečníka

Hvězdářský dalekohled Levenhuk Strike 90 PLUS - Celkem: 1 zaporny 0 kladny 1


Josef Lejček (2015-01-11 02:34): kladny
Dobrý den, líbí se mi sada Teleskop Levenhuk Strike 90 PLUS.Ale z popisu mi není jasné co přesně dostanu za 5.570,- Kč. Můžete mi to upřesnit ? Díky. Josef Lejček Odpoved:
Dobry den, dekujeme za Vas zajem. Na techto strankach naleznete veskere informace http://www.levenhuk.cz/seznam-produktu/hvezdarsky-dalekohled-levenhuk-strike-90-plus/#.VLN4Wcncwo4 V zalozce Popis vyrobku. Dekujeme Gilik PS: moc dobra volba

Pridat dotaz a komentar k Hvězdářský dalekohled Levenhuk Strike 90 PLUS:

Zadejte prosím své "Jméno"

Zadejte prosím své "E-mailová adresa"

Potvrďte svůj souhlas se shromažďováním a zpracováním osobních údajů.

 Souhlasím se shromažďováním a zpracováním svých osobních údajů.
Osobní údaje, které jste nám zaslali prostřednictvím tohoto formuláře, budou použity pouze při zpracování vaší objednávky nebo požadavku. Údaje bezpečně uchováváme v souladu se zákonem a nařízením GDPR 2016/679.

Zadejte prosím své "Váš dotaz/komentář"