zavolejte nám +420 737-004-919
nebo Klikněte zde odešlete zprávu

Váš košík je prázdný!
Doprava nad 3000 Kč zdarma
Doživotní záruka
14 denní garance vrácení peněz

Levenhuk.cz » Poradce při nákupu Levenhuk » Poradce při nákupu teleskopu

Odpovědi na tyto otázky vám pomohou učinit správné nákupní rozhodnutí.

1Jaká je moje uživatelská úroveň?

Klikněte na níže uvedenou ikonu a proveďte výběr

  • Začátečník
  • Pro dítě
  • Nadšenec
Začátečnické teleskopy jsou k dispozici s různými sadami astronomického příslušenství a lze je ovládat ručně nebo pomocí počítačem řízené montáže. Teleskop můžete začít používat ihned po vytažení z krabice, po jeho správném sestavení a seřízení. Pro začátečníky jsou obvykle nejlepší volbou zrcadlové a čočkové hvězdářské dalekohledy (neboli teleskopy).
Dětské teleskopy jsou skvělé pro mladé astronomy, neboť se snadno sestavují, nejsou náročné na údržbu a dodávají se včetně široké nabídky doplňků, které vám pomohou s prvními kroky při pozorování hvězd. Příručka astronoma, software trojrozměrného planetária, plakáty s vesmírnou tématikou, hvězdná mapa a další pomůcky vám při studiu noční oblohy jistě přijdou vhod. Nejlepší volbou pro děti je čočkový teleskop.
Mezi teleskopy pro nadšence patří široká nabídka dalekohledů konstrukce Maksutov-Cassegrain a zrcadlových teleskopů s paralaktickými nebo GoTo montážemi. Tyto teleskopy jsou určeny pro náročné pozorovatele hvězd a dodávají se včetně několika kvalitních okulárů, které zprostředkují jasný pohled na planety i objekty hlubokého vesmíru.

Zde naleznete sekci vysoce kvalitních výkonných zrcadlových dalekohledů Levenhuk.