zavolejte nám +420 737-004-919
nebo Klikněte zde odešlete zprávu

Váš košík je prázdný!
Doprava nad 3000 Kč zdarma
Doživotní záruka
14 denní garance vrácení peněz

Levenhuk.cz » Články » Recenze binokulárního dalekohledu Levenhuk Karma PRO 8x42

Recenze binokulárního dalekohledu Levenhuk Karma PRO 8x42


Pro nejprodávanější britský časopis o pozorování ptáků Bird Watching triedr vyzkoušel Matt Merritt

Toto je první binokulární dalekohled značky Levenhuk, který jsem vyzkoušel, takže dokáže se prosadit na přeplněném segmentu levných přístrojů?

Triedr je přesvědčivě solidní a kvalitně pancéřovaný, přitom dostatečně kompaktní na to, aby se dobře vešel do ruky, a kvalita provedení je dobrá. Dioptrická korekce na pravém okuláru se dobře fixuje v požadované poloze a očnice lze nastavit celkem do čtyř poloh směrem nahoru a dolů. V terénu ale ne vždy držely na místě – drobná úprava by je mohla výrazně vylepšit.

Kolečko zaostřování je také dobré – jen o něco širší než prst a s kvalitním reliéfem pro dobrý úchop. Pohybuje se plynule, možná trochu ztuha, a přechod od minimální vzdálenosti zaostření po nekonečno zabere pouze dvě celá otočení kolečka proti směru hodinových ručiček. Přesné zaostření mi připadalo snadno nastavitelné a díky hodnotě minimální vzdálenosti zaostření kolem 2 m je tento přístroj užitečný i pro pozorovatele ptáků.


Fotografie © magazín Bird Watching

Produkovaný obraz ukazuje, jak daleko pokročila optika za poslední desetiletí. Je ostrý a svěží, s dobrým kontrastem, a dostatečně jasný pro většinu potřeb, i když není úplně ohromující. Za zhoršených světelných podmínek lehce uvadá, ale ne více, než byste čekali. Barvy jsou velmi přirozené a i když proti ostrému světlu nebo při sledování pohyblivých objektů docházelo ke vzniku barevného lemování, prakticky vůbec nepůsobilo rušivým dojmem.

Zorné pole (129 m na 1000 m) je dobré a obraz zůstává ostrý i v blízkosti okrajů.

Triedr je vybaven ochranou proti dešti, snímatelnými upoutanými krytkami objektivů, přijatelným popruhem a pouzdrem. Za cenu hodně pod 100 GBP představuje skvělou volbu pro začátečníky. Má sice svoje mouchy, ale obraz je obecně velmi dobrý a zcela jistě vám neudělá vítr v peněžence.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE
Zorné pole (m/1000 m): 129 m
Nejkratší vzdálenost zaostření: 2 m
Oční reliéf: 17,5 mm
Rozměry: 137x127x50 mm
Hmotnost: 650 g
Cena: 3290 Kč vč. DPH
Záruka: Doživotní
Příslušenství: Závěsný řemen,
krytky okuláru a objektivu,
čistící utěrku, pouzdro.
Kontakt: levenhuk.cz
HODNOCENÍ
Optika: 3,5 / 5
Manipulace: 3,5 / 4
Cena: 4,5 / 5
Celkové: 3,5 / 5
LEGENDA HODNOCENÍ OPTIKY               
Optika – kvalita optického obrazu
včetně ostrosti, zaostření atd.
Manipulace – jak výrobek vypadá,
působí a snadnost používání
Cena – poměr cena/výkon v porovnání
s jinými modely ve své třídě

Tuto recenzi můžete najít v říjnovém vydání (ročník 2015) magazínu Bird Watching. Další informace naleznete na adrese www.birdwatching.co.uk.