zavolejte nám +420 737-004-919
nebo Klikněte zde odešlete zprávu

Váš košík je prázdný!
Doprava nad 2500 Kč zdarma
Doživotní záruka
14 denní garance vrácení peněz

Levenhuk.cz » Články » Mikroskop Levenhuk Rainbow 2L Lime. Pozorujeme mikrosvět.

Mikroskop Levenhuk Rainbow 2L Lime. Pozorujeme mikrosvět.


21. května 2016
Autor: J. Chambers


Poznámka: Tento mikroskop je k dispozici v několika barvách – oranžové, citronové, ametystové, azurové a bílé barvě „měsíční kámen“.

Mikroskop jsem dostal k Vánocům, když mi bylo 9 – 10 let a ihned jsem se do něj zamiloval. Byla to moje vstupenka do světa mikroskopie a láska ke zkoumání nepatrných věcí všude kolem nás mne nikdy nepřešla. Mikroskop Levenhuk mi znovu umožnil zažít to vzrušení. Jedná se o kvalitně provedenou součást vědecké výbavy, kterou děti a jejich rodiče mohou použít k tomu, aby se poučili o mikrosvětě. Sada mikroskopu obsahuje skvělou brožuru, která uživatele seznamuje s tím, jak mikroskop pracuje, a navíc soupravu k přípravě takových zajímavostí, jako jsou buňky kvasnic a žábronožky. Sada dále obsahuje několik připravených preparátů.

Proč ne digitální mikroskop? Digitální mikroskopy mají jednu vynikající vlastnost: Můžete pořizovat snímky toho, co vidíte, a to v podobě statických i video souborů, a ukládat je na svém počítači. Ale pro mladší děti je podle mého názoru lepší tradiční optický mikroskop, neboť se nemusejí zabývat tím, jak se používá software pro zachycování snímků, ani operacemi na disku. Zároveň – a o tom se zmiňuji i v doprovodném videu – má mikroskop Levenhuk mnohem lepší možnosti osvětlení, než jsem kdy viděl u jakéhokoli levného nebo středně drahého digitálního mikroskopu.

Ale tento mikroskop není jen hračka pro děti. Myslím, že možnost vyzkoušet si tento mikroskop ráda využije i většina dospělých, kteří si stále uchovali zvídavost a to, že mohou spatřit nepatrné předměty a stvoření v jejich přirozeném prostředí, je naplňuje vzrušením.

S mikroskopem je spousta zábavy a jedná se o skvělý vzdělávací nástroj pro děti i dospělé, jehož pomocí mohou zkoumat mikroskopický svět kolem sebe.

Tento mikroskop mi byl poskytnut za účelem jeho zhodnocení. Nesliboval jsem, že o něm napíšu recenzi, ale uvedl jsem, že když budu výrobek recenzovat, půjde o upřímnou a nestrannou recenzi.

Anglický originál recenze byl publikován 21. května 2016 na https://www.amazon.com/review/RVCK18FWHHGNF/

O autorovi:
Jim Chambers pochází ze státu Georgia v USA a je stavební inženýr v důchodu. Jak uvádí, mezi jeho vášně patří čtení (beletrie, historie, biografie a věda), potápění, geocashing a fotografování, a to nad vodou i pod ní. Jim je na čtvrtém místě mezi Top 10 v hodnocení recenzentů na Amazon.com a na tento portál vložil přes 4300 recenzí.