zavolejte nám +420 737-004-919
nebo Klikněte zde odešlete zprávu

Váš košík je prázdný!
Doprava nad 3000 Kč zdarma
Doživotní záruka
14 denní garance vrácení peněz

Levenhuk.cz > Články > K čemu je dobrý stereoskopický mikroskop?

K čemu je dobrý stereoskopický mikroskop?

stereomicroscopes, buy stereo microscopesStereomikroskop je velmi populární optický přístroj mezi radioamatéry, klenotníky a průzkumníky mikrosvěta. Jeho základní charakteristikou je to, že přináší trojrozměrný obraz. Někdy jsou stereoskopické mikroskopy zaměňovány s běžnými binokulárními mikroskopy, ty ale mají jinou optickou konstrukci.

V klasickém mikroskopu s binokulární hlavou se k vytvoření obrazu používá pouze čočka objektivu. Vzniklý obraz se pouze duplikuje na dva okuláry. Přenášený obraz je tedy jen jeden, ale si můžete jej prohlížet současně oběma očima. Ve stereoskopických mikroskopech se k vytváření obrazu používají dva objektivy – jeden na každé oko. Ve skutečnosti získáme dva nezávislé optické kanály, které nám umožňují pozorovat stereoskopický obraz. Tato optická konstrukce se nazývá Greenoughova koncepce. K jejímu rozšíření došlo v nedávné době.

Děti a dospívající mají stereomikroskop rádi díky jeho jednoduché obsluze. To není překvapující: můžete pod ním studovat mince, kameny a další artefakty světa kolem nás, které mohou být pro mladého badatele zajímavé. Stereoskopický obraz je nezbytný ke studiu elektronických obvodů, hodinových mechanismů, krystalů, minerálů a uměleckých děl. Umožňuje detailní zkoumání struktury velkých objektů a zjišťování povrchových vad. Takový stereomikroskop je doporučen k nákupu pro amatérského mikrobiologa. Bude velmi užitečný při přípravě mikroskopických preparátů.

Mikroskopy řady Levenhuk řady ST jsou skvělé k jakémukoli účelu. Tato řada obsahuje čtyři stereomikroskopy, které se liší podle rozsahu zvětšení, pracovní vzdálenosti a typu osvětlení. Tyto mikroskopy jsou určeny pro amatérské a profesionální uživatele a budou užitečné i při domácí zájmové činnosti.

Stereoskopické mikroskopy Levenhuk:

Mikroskop
Levenhuk 1ST

Mikroskop
Levenhuk 3ST

Stereomikroskop
Levenhuk LabZZ M4

Mikroskop
Levenhuk 5ST

Levenhuk
Květen 2018


Jakákoli reprodukce tohoto materiálu za účelem veřejné prezentace na libovolném nosiči informací a v jakémkoli formátu je zakázána. Na tento článek se můžete odvolávat formou aktivního odkazu na stránky levenhuk.cz

Výrobce si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění změnit ceny, sortiment a specifikace výrobků, případně ukončit jejich výrobu a prodej.