zavolejte nám +420 737-004-919
nebo Klikněte zde odešlete zprávu

Váš košík je prázdný!
Doprava nad 3000 Kč zdarma
Doživotní záruka
14 denní garance vrácení peněz

Levenhuk.cz » Články » Hledáme nejlepší mikroskop pro děti

Hledáme nejlepší mikroskop pro děti


06/05/2016

Všichni víme, jak je těžké vštípit dětem zájem o učení, zejména v dnešní době, kdy zábavní průmysl nabízí rozmanité možnosti, jak příjemně, i když většinou neužitečně, trávit volný čas. Důležité je nezapomínat na to, že nutit děti, aby se něčemu věnovaly, obvykle nemá smysl. Naopak, když děti tlačíte do něčeho, co je nebaví, může to mít v budoucnu přesně opačný účinek. Takže jako rodič musíte především zažehnout u svého dítěte onu pověstnou jiskřičku zájmu a udržovat ji, dokud se postupně nerozhoří. Skvělým způsobem, jak probudit zájem dítěte o vědu a objevování světa kolem nás, je darovat mu vhodné přístroje k jeho budoucímu bádání – mikroskopy a teleskopy. Možná si myslíte, že práce s těmito přístroji je pro dítě příliš složitá. Naštěstí jsou ale moderní mikroskopy pro děti a dětské teleskopy vyrobeny tak, aby se s nimi pracovalo snadno (a zábavnou formou), ale zároveň vaše dítě naučily veškeré potřebné dovednosti a – což je ještě důležitější – vyvolaly v něm touhu učit se a zkoumat.

Jediný článek, v němž bychom současně popsali mikroskopy i teleskopy, by byl příliš obsáhlý, proto v tomto přehledu začneme mikroskopy. Takže se pojďme podívat na to, jak lze proces učení zpříjemnit a učinit zajímavějším pomocí nabídky, která je na trhu k dispozici. V našem stručném článku se zmíníme o některých nejoblíbenějších značkách a modelech, které se dle našeho názoru vyplatí koupit. Zároveň připomínáme, že všechny mikroskopy, které jsme do tohoto článku zařadili, jsou skutečné přístroje (tedy ne pouhé hračky) se skleněnou optikou vysoké kvality. Když totiž budete na internetu hledat dětské mikroskopy sami, můžete občas narazit na jednoduché hračky, které se skutečnými mikroskopy mají pramálo společného.

Mikroskopy Celestron


Celestron je jednou z nejuznávanějších značek v odvětví optických přístrojů. Společnost existuje již více než 50 let a mezi nadšenými pozorovateli je velmi oblíbená. I když pozorování třeba nepatří mezi vaše koníčky, o teleskopech Celestron jste zřejmě již slyšeli. Celestron dále vyrábí skvělé triedry, mikroskopy a další optické přístroje. Pojďme se podívat na to, co může Celestron nabídnout mladým biologům.

Soupravy mikroskopů Celestron

Souprava mikroskopu Celestron pro začátečníky je jednou z nejlepších možností, jak začít. Tyto soupravy se dají pořídit za poměrně dostupné ceny a liší se obsahem sady, takže si můžete vybrat variantu, která vám bude vyhovovat. Podle mého názoru je nejlepší kombinací 28-dílná sada mikroskopu Celestron. Mikroskop má kovové tělo, poměrně vysoké zvětšení (až 1200x) a je vybaven rozsáhlou sadou dodatečného příslušenství. Dodává se v plastovém přepravním kufříku, který je velmi praktický. Tento model má jeden relativní nedostatek – nelze jím pozorovat neprůhledné objekty, neboť osvětlovací soustava mikroskopu nabízí pouze spodní osvětlení. Zároveň by nebylo špatné, kdyby součástí sady byla i nějaká knížka nebo příručka s užitečnými informacemi o mikroskopech, podávanými zábavnou formou. Celestron dále nabízí sadu digitálního mikroskopu, která je také skvělá, ale chybí jí doplňkové příslušenství a kufřík.

Na přístroje Celestron je poskytována pouze jednoletá záruka. Tyto a další mikroskopy Celestron si můžete prohlédnout a koupit online.

Mikroskopy Bresser


Bresser je velmi oblíbená značka nabízející zákazníkům kvalitní optické přístroje včetně teleskopů a mikroskopů pro děti. Bresser je patrně nejznámější díky svému jedinečnému seriálu National Geographic, který vytváří ve spolupráci s Národní geografickou společností (National Geographic Society).

Mikroskopy Bresser Junior a National Geographic

Řada mikroskopů pro děti značky Bresser je velmi důkladně promyšlená a navazuje na slogan společnosti „Zkoumat, učit se a porozumět“. Další silnou stránkou mikroskopů Bresser je jejich neobvyklý design, kterým se odlišují od jiných mikroskopů. Z jejich nabídky dávám osobně přednost mikroskopům Bresser Junior a Bresser National Geographic. Oba tyto mikroskopy mají dvě osvětlovací soustavy, které umožňují pozorovat průhledné i neprůhledné objekty, a dodávají se včetně dalšího příslušenství k provádění pokusů. Oba disponují vysokým zvětšením až 1024x v případě modelu Junior a 1280x u modelu National Geographic. Osobně bych se přiklonil ke druhému modelu, a to kvůli jeho atraktivnímu stylovému vzhledu, i když u něj chybí přepravní kufřík, kterým je zase vybaven model Junior.

Mezi mikroskopy Bresser pro děti naleznete i digitální modely a stereomikroskopy. Na mikroskopy Bresser se poskytuje záruka v délce pěti let a lze je snadno nalézt a koupit na internetu.

Mikroskopy Carson


Carson je americká značka, která se může pochlubit více než čtvrt stoletím zkušeností a úspěchů v odvětví optických přístrojů. Tuto značku dobře znají a důvěřují jí odborníci i amatéři. Binokuláry, mikroskopy a lupy Carson se mezi zákazníky těší mimořádné oblibě.

Mikroskopy Carson MS-040 a MS-100

Carson nenabízí samostatnou řadu nebo modely mikroskopů navržené konkrétně pro děti (i když má v nabídce triedry, monokuláry, spektivy i lupy), ale našim účelům vyhoví velmi dobře základní biologické modely této značky. Oba zmiňované mikroskopy mají dvojitou osvětlovací soustavu. To znamená, že jimi můžete pozorovat průhledné preparáty i neprůhledné předměty. Model MS-040 umožňuje dosáhnout zvětšení 40 – 400x a model MS-100 se může dokonce pochlubit zvětšením až 1000x! Tyto mikroskopy s neobvyklým stylovým designem jsou skvělou volbou pro přemýšlivé děti a teenagery, kteří nechtějí, aby jejich pracovních přístroje připomínaly cokoli dětského. V soupravě těchto modelů chybí jakékoli doplňky, ale můžete si je kdykoli dokoupit samostatně. Sady mikroskopických preparátů a zajímavé pokusné soupravy nabízí řada značek, mimořádně kvalitní je v tomto směru nabídka společností Celestron a Levenhuk.

Carson dále nabízí širokou řadu kompaktních přenosných mikroskopů, která může být velmi zajímavá i pro děti. Na mikroskopy Carson poskytuje výrobce záruku o délce jeden rok a dají se koupit na internetu.

Mikroskopy Levenhuk


Optické přístroje Levenhuk jsou na trhu k dispozici od roku 2002, ale teprve v posledních letech se staly velmi rozšířenými a dobře známými. Levenhuk vyrábí všechny druhy optických zařízení a nejznámější z nich jsou zřejmě sady pro začátečníky obsahující mikroskop s teleskopem a divadelní kukátka.

Mikroskopy Levenhuk Rainbow

Mikroskopy Levenhuk Rainbow NG byly velkým hitem, ale byla jejich výroba zastavena (i když nějaké se ještě dají sehnat). Ale jak se později ukázalo, řada jako taková nezanikla. Ve skutečnosti došlo k jejímu vylepšení a modernizaci, takže mikroskopy Rainbow stále existují, ale nyní bez označení NG. Zároveň lze dnes vybírat z daleko více možností.

Tyto mikroskopy vynikají právě svým skutečně jedinečným designem. Barevné mikroskopy jsou vzácností a žádné jiné dostupné modely nespojují tak stylový vzhled a zářivé barvy s vysokým výkonem. A je dobře známou skutečností, že dětskou pozornost nepřitáhne nic lépe než zářivé barvy. Tato řada vyniká vysokou všestranností – můžete si vybírat ze čtyř typů mikroskopu, které se vzájemně liší zvětšením (nejvyšší hodnota je 1280x) a základním materiálem těla přístroje (kov nebo plast). Všechny mikroskopy mají dvojitou osvětlovací soustavu na bázi technologie LED a jsou určeny k pozorování průhledných i neprůhledných preparátů. Součástí dodávky je pokusná sada obsahující barevnou knihu o mikroskopech a pozorování. Modely v řadách 50L a 50L PLUS se dodávají s přepravním kufříkem. Mikroskopy jsou k dispozici v pěti barevných variantách.

V řadě Levenhuk Rainbow naleznete i digitální modely, které jsou momentálně k dispozici pouze v základní bílé barvě. Na mikroskopy Levenhuk Rainbow se poskytuje doživotní záruka a lze je koupit na internetu.

To je zatím vše. Doufám, že byl tento stručný přehled užitečný a nabídl některým báječným rodičům tipy na dobré mikroskopy pro děti. Pamatujte, že budoucnost vašich dětí se neobejde bez investic. Ale co je ještě důležitější – děti potřebují především vás, vaši pozornost a péči, takže se učte s nimi a užívejte si tu zábavu společně!

Jak již bylo zmíněno výše, dalekohledy pro děti budou tématem dalšího článku, ale teď bychom jen chtěli poznamenat, že výrobci dobrých mikroskopů pro děti obvykle vyrábějí i výborné dalekohledy. Takže šance, že nejlepší dětský dalekohled najdete mezi dalekohledy značek Bresser, Levenhuk, Carson nebo Celestron, je vysoká.